UBYTOVÁNÍ OTEVŘENO

Od pondělí 24.5.2021 můžeme opět poskytnou ubytování pro všechny návštěvníky našeho regionu. K dispozici jsou Penzion pod vlekem i Penzion na koupališti. V souvslostí s COVID-19 jsou vládou ČR vydána hygienická opatření, která musíme my i vy dodržet, abychom vás mohli opravdu ubytovat. Prosíme, respektujte je. Odpovědnost za dodržení leží na nás, proto musíme trvat na prokázání od vás.

Pravidla vždy aktuálně zde: https://covid.gov.cz/opatreni/maloobchod-sluzby/podminky-vstupu-do-provozoven-sluzeb

Základní pravidla - aktualizace od 21.6.:

Poskytovat ubytovací služby je možné všem, kteří nemají žádné příznaky onemocnění covid-19 a prokáží, že splňují jednu z následujících podmínek:

  1. absolvoval nejdéle před 7 dny PCR test s negativním výsledkem
  2. absolvoval nejdéle před 72 hodinami antigenní test na veřejném odběrovém místě s negativním výsledkem
  3. prošel alespoň první dávkou očkování proti onemocnění covid-19, přičemž od této dávky musí uběhnout nejméně 22 dní, ale ne více než 90dní, pokud nebyla v této době aplikována 2.dávka - je nutné  doložit národním certifikátem
  4. prošel druhou dávkou očkování proti onemocnění covid-19, přičemž od její aplikace neuplynulo více než 9 měsíců - je nutné doložit národním certifikítem
  5. od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců - je nutné doložit národním certifikátem
  6. prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula doba izolace a od prvního pozitivního antigenního nebo PCR testu neuplynulo více než 180 dní.
  7. prokáže potvrzením od zaměstnavatele, že absolvoval nejdéle před 72 hodinami samotest s negativním výsledkem.
  8. doloží čestné prohlášení, resp. čestné prohlášení jeho zákonného zástupce, že ve škole absolvoval nejdéle před 72 hodinami samotest s negativním výsledkem.
  9. podstoupí preventivní antigenní samotest při vstupu do provozovny s negativním výsledkem.

Tyto osoby se mohou ubytovat nejdéle na 7 dní a pokud chtějí pobyt prodloužit, musejí splnit tuto podmínku znovu, nebo si na místě udělat samotest s negativním výsledkem.

Veškeré uvedené podmínky platí pro všechny od 6ti let.

V ubytovacích zařízeních, je nutné mít ve všech společných prostorách nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (respirátory třídy FFP2 / KN 95, nanorouška apod.). Při ubytování dodržujte zvýšená hygienická pravidla a, pokud je to možné, zdržujte se převážně ve svém hotelovém pokoji.
 

Restaurace v ubytovacích zařízeních, které poskytují jídlo svým hostům (např. snídaně pro hotelové hosty) – mohou provozovat samoobslužný bufet, ale poskytovat takto lze pouze pokrmy, které jsou balené po jedné porci a určené k přímé konzumaci. Jinak je možné budet provozovat pouze s obsluhou.